Bulharsko-Informace

Bulharsko je stát v jihovýchodní Evropě  na Balkánském poloostrově. Země sousedí na severu s Rumunskem (kde hranici tvoří Dunaj), na západě se Srbskem, Černou Horou a Makedonií, na jihu s Řeckem a na jihovýchodě s Tureckem. Východní hranici tvoří Černé moře. V roce 2004 země vstoupila do NATO a v roce 2007 vstoupila do EU.

 

Před několika lety bylo Bulharsko turisticky témeř neobjevené a i do dnes zůstává poměrně málo známou zemí. Není totiž vyloučeno, že máte o Bulharsku poněkud zkreslené představy související s pobytem v něm před pěti až třiceti lety.V tom případě je nutné podotknout, že od té doby se mnohé změnilo k poměrně zásadním inovacím. 

V Bulharsku najdete skoro nejlevnější dovolenou u moře, teplé podnebí , zlaté písečné pláže, blízkou doletovou vzdálenost, pouhé dvě hodiny letu z Prahy, levnější útraty, nulový terorismus, minimum omezení, bezprostřednost a pohodu. Lidé jsou velice přívětiví a pohostinní k cizincům. Jsou zde zdaleka nejnižší ceny rekreačních nemovitostí u moře v rámci celé Evropské unie. 


Bulharsko, země kontrastu :

Bulharsko je zajímavá země s krásným mořem se zlatými  písečnými plážemi, krásnými horami, divokými řekami, vodopády a vzácnými jeskyněmi. Nachází se zde bohatá flora a fauna, krásná horská jezera v nadmořské výšce až 2 200m, tudíž nabízí vše, na co si jen vzpomenete : písčité pláže, moře, historická městečka, kulturní a architektonické zajímavosti, staré kláštery i moderní letoviska. Bulharsko je na čtvrtém místě v seznamu kulturních dědictví UNESCA v počtu kulturních a historických památek. Země je protkaná nádhernými horami s velmi dobrými lyžařskými podmínkami.V Bulharsku je nejvyšší hora jihovýchodní Evropy  jménem Musala, která měří 2 925 metrů a nachází se v pohoří Rila. Tato oblast je prorostlá  hustými lesy a mnohočetnými jezery, dále se zde nachází vrchol Vichren s nadmořskou výškou 2914m, Kutelo (2908m) a Todorka (2746m) v přírodní rezervaci  v druhém největším pohoří Pirin o rozloze  274km2. Může proto uspokojit nejrůznější záliby návštěvníků, má co nabídnout jak vyznavačům vodních sportů, tak milovníkům osamělé přírody a horských jezer, cyklistům, kteří dávají přednost jízdě údolími a také lyžařům. Turisticky je země proslavena především pobřežními plážemi u Černého moře, které jsou dlouhé 378 km.

Země je závislá na turistice a stále více se přizpůsobuje západnímu standartu. Pobřeží překypuje životem, hlavně v letní sezoně. Za samostatnou poznávací cestu stojí světoznámé skalní kláštery a historická "muzeiní" městečka, která jsou památkově chráněné. Dovolená v Bulharsku patřila vždy k těm nejpopulárnějším, letoviska se neustále rozšiřují v souvislosti s novým rozvojem jednotlivých letovisek a díky finanční podpoře bulharské vlády. Nově budované komplexy a hotely odpovídají již zcela evropským standardům jak u moře tak na horách.


Rychlé vyhledávání:



Lokalita:

Vybrat město nebo část obce:

Část obce nebo název komplexu:
Druh nemovitosti:

EUR

EUR

Prodej Nájem




Rozšířené hledání