Koupě nemovitosti v Bulharsku-postup

Proč koupit nemovitost v Bulharsku prostřednictvím realitních kanceláří Bulharsko nemovitostí?


Jsme jedna z mála realitních kanceláří, která nabízí celoroční provoz kanceláře v Bulharsku. Na místě je celoročně česky mluvící realitní makléř. Známe dobře místní poměry a zákony a bulharština je náš druhý mateřský jazyk. Jsme schopni reagovat a zasáhnout pro každou nepředvídatelnou situaci a postarat se o vaši nemovitost.


Vlastnit nemovitost v zahraničí obnáší spousty angažmá i po prodeji. Jsme jedna z mála realitek, která Vám poskytne poprodejní servis. Proto je lépe před nákupem dobře zvážit všechny detaily a vybrat si tu správnou Realitní kancelář,kterou budete mít vždy po ruce.


Koupě nemovitosti v Bulharsku základní kroky:

Krok 1: Jakmile je vybrána požadovaná nemovitost, zaplatí se rezervační poplatek ve výši 1500-5000 EUR za rezervaci nemovitosti podle typu a ceny nemovitosti.

  • Naši právníci kontrolují všechny doklady o nemovitosti a připravují předběžnou smlouvu.

  • Do jednoho měsíce od jejího podpisu je zaplacena první splátka, která obvykle činí 30% hodnoty nemovitosti / procentní sazba se liší podle toho, zda je nemovitost dokončena nebo je ješte nedostavěna.

  • Po splacení všech splátek za nemovitost je nemovitost převedena u notáře na nového vlastníka a vydává se notářský akt(list vlastnicství).


Při koupi nemovitosti ve fázi výstavby se vystavuje notářský akt/list až po dokončení stavby.

Osoby, které kupují nemovitosti v Bulharsku, potřebují pouze pas nebo občanský průkaz totožnosti.

Všechny ostatní dokumenty jsou vystaveny, u notáře.

Především je třeba si uvědomit, že při prodeji majetku vyžadujete souhlas manžela/ky, jestli prodávaná nemovitost byla zakoupena za právoplatného manželství. To lze provést jak osobně, tak prostřednictvím plné moci od manžela/ky. Podle bulharské legislativy, jestli nemovitost byla nabyta jedním z manželů v období právoplatného manželského vztahu, automaticky nemovitost je ve vlastnicství obou manželů bez ohledu kdo je zapsán jako vlastník v listu vlastnictví.

Při nákupu nemovitosti je potřeba vyplnit 2 deklarace, které jsou dané zákonem.

1./Prohlášení o rodinném stavu-aby bylo zřejmé jestli kupec je v právoplatném manželském vztahu či nikoliv.

2./Prohlášení o peněžním původu


Krok 2: Předběžná smlouva - Předběžná smlouva o prodeji nemovitosti je smlouva mezi prodávajícím a kupujícím, stanovuje podmínky mezi stranami , stanuvuje termíny pro všechny splátky a celkovou splatnost nemovitosti, údaje prodávajícího a kupujícího, údaje o nemovitosti, cenu, apod. Předběžná smlouva obsahuje všechny prvky konečné smlouvy Notařského aktu .

Předběžná smlouva zavazuje obě strany v budoucnu uzavřít konečnou smlouvu - notářskou listinu, která převede vlastnictví nemovitosti na nového majitele. Předběžná smlouva musí být nutně písemná, není podmínkou být notářem oveřena, ale má právní sílu.


Krok 3:Notářský akt/listina - Jedná se o konečnou smlouvu o koupi a prodej nemovitosti. Jakmile prodavající obdrží kupní ceny za prodávanou nemovitost ze strany kupujícího, notář provede Notářský převod majetku na nového vlastníka, to se odehrává před notářem po předem stanoveném dnu a čas a předložení návrhu notářské listiny a všechny potřebné dokumenty ze strany advokátem, který zastupuje kupujícího .

Samotná notářská listina je obdržena do 7 pracovních dnů od datumu, kterým byla zapsána na nového majitele. V době notářského převodu jsou rovněž zaplaceny všechny daně a poplatky ze strany kupujícího.

Podle bulharských právních předpisů je nutno do dvou měsíců od obdržení notářského zápisu do katastru nemovitostí zaregistrovat nemovitost v územní daňové inspekci.

 

 


Rychlé vyhledávání:Lokalita:

Vybrat město nebo část obce:

Část obce nebo název komplexu:
Druh nemovitosti:

EUR

EUR

Prodej Nájem
Rozšířené hledání