Lokality vhodné pro nákup nemovitostí v Bulharsku

 

Zajímavá místa pro nákup nemovitostí – na bulharském pobřeží-

 

 

  Slunečné pobřeží , Svatý Vlas , Nesebar , Ravda , Pomorie , Sozopol

 

 Sluneční Pobřeží je největším hotelovým letoviskem v Bulharsku, je dlouhé několik kilometrů. Středisko leží 30km severně od Burgasu. Dobré klimatické podmínky celé této oblasti, nádherná, 8km dlouhá písečná pláž s postupným sestupem do moře a blízkostí historického Nessebaru činí ze Slunečního pobřeží jedno z nejvyhledávanějších míst bulharského Černomoří.

Letovisko Svatý Vlas je vzdálené 5km od letoviska Sluneční Pobřeží a 40 km severně od Burgasu. Svatý Vlas se nachází jižně od mysu Emine, kde pohoří Stará Planina spadá do moře. Tak je letovisko chráněno před severními větry a má částečně i horské podnebí..

Svatý Vlas Bulharsko

 Nesebar je starobylé městečko ležící 28 km severně od Burgasu. Městečko založili Trákové v dávných dobách /9. století př.n.l./. Dnes je Nesebar ceněné historické městečko chráněné UNESCO. Do dnešní doby z něj dýchá duch historie a dávné exotiky a romantiky,provoněná teplým mořským vzduchem .

Nesebar se rozkládá na bývalém ostrově a kromě přístavu zde naleznete spoustu malebných uliček, restaurací a obchůdků je to ideální místo pro večerní procházku spojenou s nákupy.. Zásluhu na neopakovatelné atmosféře městečka má nejen unikátní lidová architektura, která se zachovala v poměrně dobrém stavu, ale i obyvatelstvo.

Do starého Nesebaru můžete dojet městskou dopravou, minivláčkem, nebo taxi. Nová část Nesebaru je vystavěná podél krásných pláží , nachází se zde mnoho hotelů , penzionů , apartmánových domů, obchodů a restaurací.

Starý Nesebar patří mezi památkově chráněná území UNESCO. 

-
Nesebar Bulharsko


 Letovisko Ravda je malé bulharské letovisko na pobřeží Černého moře, má pěkné pláže a klidnou atmosféru. Leží v jižním Bulharsku. Necelé 4 kilometry severně od městečka Nessebar a Slunečního pobřeží .Letovisko Ravda je známé za své přijatelné ceny, Ravda je tip pro trávení příjemné a laciné dovolené. V Ravdě je spousta levných restaurací, obchůdky, stánky a malá tržnice. Ravda je ješte známá jako oblíbené místo pro rekreaci pro děti, mládež a rodiny s dětmi. Nejčistší pláže a čerstvý vzduch jsou důležité podmínky pro klidnou rodinnou dovolenou. Letiště Burgas je vzdalené na 25km, do města Burgas 30km. Výhodou je, že se všude dostanete pravidelnou městskou dopravou, je tu dobré dopravní spojení do Nessebaru, Slunečního pobřeží, do Burgasu a Varny.

Mezi Ravdou a Nessebarem je velký aquapark .

Ravda Bulharsko plaž
Ravda Bulharsko

Další atraktivní místo pro rekreační nemovitosti, které Bulharsko nabízí, je Pomorie - město založené již v době antiky /4.století př.n.l./ Leží 12km severně od letiště Burgas a 18 km jižně od Slunečního pobřeží na podlouhlém skalnatém poloostrově. Je známé léčivým bahnem a přírodním železitým pískem hnědé barvy, která pokrývá místní pláže. Pomorie je balneologickým městem /léčí se tu onemocnění pohybového ústrojí, periferní nervové soustavy, lupenka a jiné kožní choroby, onemocnění dolních a horních cest dýchacích, gynekologické nemoci apod./ a městem vinařství, ovocnářství a dobývání soli.

 

Obzor je malé městečko ve střední části bulharského Černomoří. Nachází se 60 km jižně od Varny a 60 km severně od Burgasu. Městečko se rozkládá na vysokém břehu v bezprostřední blízkosti hor, starých lesů a krásné pláže, podél které je velmi příjemná promenáda.

Letovisko Svatý Vlas je vzdálené 5 km od letoviska Slunečné Pobřeží a 40 km severně od Burgasu. Svatý Vlas se nachází jižně od mysu Emine, kde pohoří Stará Planina spadá do moře. Tak je letovisko chráněno před severními větry a má částečně i horské podnebí.

 

Letovisko Svatý Konstantin, dříve lázně Družba, je rekreační středisko s nejdelší tradicí, vybudované v původním přírodním parku 7 km od Varny. Nejznámější atrakcí střediska je přírodní sirný pramen, jehož 40´C teplá voda vtéká přímo do bazénu pod širokým nebem. Místní mikroklima zde vytváří ideální podmínky pro léčebné pobyty.

Další letovisko Zlaté Písky– pravděpodobně nejznámější bulharské přímořské letovisko se nachází 17 km severně od Varny. Výhodou je i nedaleká Varna, moderní velkoměsto s možností atraktivních nákupů, které jsou cenově ještě velmi výhodné. Hotely zde prošly rozsáhlou rekonstrukcí a splňují přísné mezinárodní normy.

Letovisko Albena je přímořské letovisko, které se nachází 30km severně od Varny. Hotely zde připomínají pyramidu ze schodů a právě tento typ architektury výrazně odlišuje Albenu od ostatních letovisek.

 


Bulharsko - trh nemovitostí

12:34, 17 Февруари 2018

 Bulharsko - trh nemovitostí   Občané ČR mohou nakupovat nemovitosti v Bulharsku (výjma zemědělské a lesní půdy) přímo do svého...

» Víš ještě

Lokality vhodné pro nákup nemovitostí v Bulharsku

21:21, 10 Март 2018

  Zajímavá místa pro nákup nemovitostí – na bulharském pobřeží-       Slunečné pobřeží ,...

» Víš ještě

Investice do nemovitosti Bulharsku

16:02, 16 Февруари 2018

  Proč je bulharské pobřeží Černého moře tak lákavé investovat! Atraktivní daňová politika: Bulharský daňový...

» Víš ještě

Rychlé vyhledávání:Lokalita:

Vybrat město nebo část obce:

Část obce nebo název komplexu:
Druh nemovitosti:

EUR

EUR

Prodej Nájem
Rozšířené hledání