Zajímavosti o Aheloy

Poloha:

Malebné městečko Aheloy se nachází jihozápadně 7 km od Nesebaru a 10 km od letoviska Slunečné pobřeží. Leží v Burgaském zálivu, nedaleko léčivého bahna pomorijských solivarů. Jelikož toto letovisko není příliš známé, zůstává stranou davům turistů a nabízí tak klidnou dovolenou u Černého moře. Návštěvníkům doporučuji relaxovat na písečných plážích Černého moře, které jsou velmi klidné a skoro liduprázdné, taktéž mohou návštěvníci využít koupání v řece Aheloy.

 

Turismus:

Aheloy neleží přímo na pobřeží, ale k plážím to není dále jak kilometr. Pláže mají pozvolné svažování do Černého moře, které je krásně čisté a teplé. Najdete zde dokonce oblíbené nudistické pláže. Po pláži by se dalo kolem rozlehlých planin dojít až do okresního města Pomorie, které je vzdálené asi 8 kilometrů. Aheloy má ideální polohu mezi většími a rušnými středisky, pokud by tedy někdo zatoužil po větší zábavě nebo nákupech, může se místními autobusy vydat za poznáním. Asi 30 km odtud se rozkládá Burgas, 3 km daleko leží příjemné středisko Ravda, hned za ním je Nesebar a asi 7 km od Aheloy je Slunečné pobřeží. Za návštěvu stojí Aquapark Paradise, která je od Aheloye vzdálený pouhé 2 km.

 

Aheloy je příjemným městečkem, kde naleznete několik poměrně levných restaurací, pizzerií, kaváren, obchodů, také poštu a bankomat. Nachází se zde pár barů, kde je možné posedět u skleničky a poslechnout si místní muziku. Stejně jako přes den, i v noci zde panuje klid. Letovisko vyhledávají spíše romantické duše, rodiny s dětmi, starší lidé či zamilované páry, které si chtějí vychutnávat poklidnou přímořskou atmosféru.


Rychlé vyhledávání:Lokalita:

Vybrat město nebo část obce:

Část obce nebo název komplexu:
Druh nemovitosti:

EUR

EUR

Prodej Nájem
Rozšířené hledání