Zajímavosti o Slunečném pobřeží

 Poloha:

Sluneční pobřeží je hlavní přímořské letovisko poblíž Černého moře. Sluneční pobřeží se nachází přibližně 35 km severně od Burgasu v obci Nesebar v oblasti Burgasu poblíž Černého moře.

Turistika:

Pláž na Slunečním pobřeží je dlouhá 8 kilometrů a je jednou z nejoblíbenějších bulharských pláží. Je to široká pláž s jemným pískem a postupným vstupem do moře. Výhodou pro turisty je skutečnost, že je pláž přirozeně dělená na část vhodnou pro milovníky nočního života (jižní část) a na část vhodnou pro rodiny s dětmi (severní část u střediska Sveti Vlas). Nachází se zde skoro všechny volnočasové aktivity. Je tu například široká škála vodních sportů, skluzavek, tobogánů a vodních parků. Středisko je propojeno turistickým vlakem a autobusovou dopravou, což usnadňuje prozkoumání celého okolí a všech okolních letovisek.

Aquaparky:

Aquapark Action - jedná se o větší aquapark, kde se nachází mnoho atrakcí pro děti i dospělé, mají  i zoo koutek s různými zvířaty pro nejmenší návštěvníky. Sváží turisty svými autobusy a aquapark leží blíže k severnímu okraji Slunečného pobřeží.

Aquapark Nessebar - leží spíše u Nessebaru, ale jezdí zde pravidelně autobus. 

Oba aquaparky mají stejné ceny, lístek stojí 34 Lv na celý den a 24 Lv na půl dne za dospělou osobu, pro děti trochu levněji.

 

Pláže:

Jendá se o jednu velkou písečnou pláž, která vede od severu až k jihu. Pláž je celkově přístupná a vstup do  vody je pozvolný. Moře na Slunečném pobřeží je teplé a čisté.

Ceny: 

Ceny za občerstvení na pláži, jsou sice dražší (cca. dvakrát jako v Čechách), ale když si zajdete do zdejších restaurací, tak se cena tříchodového meny pro 3 osoby pohybuje v přepočtu kolem 250 až 400 korun, záleží na poloze restaurace a na zvoleném meny. Suvenýry tu stojí opravdu pár korun a nejsou předražené jako v ostatních zemích. Potraviny v supermarketech, které se zde nachází na každém rohu a skoro v každém komplexu jsou zde o něco levnější než v České republice.

 

Okolí Slunečného pobřeží:

Slunečné Pobřeží se táhne od severu k jihu a vlastně plně pokrývá pobřeží od  letoviska Sveti Vlas (na severu) po Nesebar (na jihu). Do obou míst se dá dojít pěšky, je to pěkný. V severní části je mnoho zalesněných oblastí vhodných pro odpočinkovou a klidnou procházku v přírodě. Na Slunečním Pobřeží i v jeho okolí se nachází mnoho obchůdků, restaurací, kaváren, heren, a mnoho dalších zařízení.

Doprava a výlety:

Na Slunečním pobřeží je vhodné vyzkoušet mini vláček, který jezdí po pobřeží Slunečního pobřeží až do Nesebaru, jedná  se o krásný zážitek pro děti i dospělé a skvělý způsob cestování. Cena mini vláčku je kolem 3 leva za dospělou osobu a 1,50 leva za dítě.

Přes Slunečné Pobřeží jezdí všechny autobusy co jezdí z Varny do Burgasu nebo zpět. Tím pádem je dopravní spojení se zbytkem pobřeží výborné. Z Burgasu jezdí MHD každou půlhodinu, večer trochu méně. Pěšky se dá dojít do Nesebaru, ale to jak z kterého kraje Slunečného Pobřeží. Například ze severního okraje je to výlet na celý den, který je vhodný pro milovníky dlouhých procházek nebo rodiny s většími dětmi, pro rodiny s menšími dětmi nebo lidi, kteří si chtějí cestu zkrátit, je lepší si najít nějakou loď nebo spoj, který se zde nachází. Kromě Nesebaru se možná vyplatí udělat si výlet dál do Pomorie. Na celý den už je výlet na jih přes Burgas do Sozopole, ale ten se určitě vyplatí. Na sever se můžete podívat do blízkého letoviska Sveti Vlas (autobus jezdí přibližně každou hodinu, ale jde tam dojít i pěšky) a přes hory do přímořského městečka Obzor (autobus do této oblasti stojí cca 60 korun).


Rychlé vyhledávání:Lokalita:

Vybrat město nebo část obce:

Část obce nebo název komplexu:
Druh nemovitosti:

EUR

EUR

Prodej Nájem
Rozšířené hledání