Zajímavosti o Svatém Vlasu

Poloha:

Sveti Vlas se nachází v úpatí jižního svahu Stará Planina, v bezprostřední blízkosti pobřeží Černého moře. Sveti Vlas se v nedávné době stal oblíbeným turistickým resortem, sloužícím jako klidnější alternativa Slunečního pobřeží, které je stejně jako město Nesebar dobře dostupný zdejšími dopravními prostředky a tyto města jsou od sebe vzdálená pouze 10 kilometrů. Městečko Sveti Vlas se nachází severně vedle nejznámějšího střediska - Sluneční Pobřeží a z druhé strany na jih leží letovisko Elenite.               

Doprava:

Do letoviska Sveti Vlas jezdí zhruba co hodinu mikrobusy,autobusy či lodě z centra Slunečného pobřeží. Pro milovníky procházek je zde možnost jít pěšky a vychutnat si cestou mnoho památek a krásnou atmosféru zdejšího prostředí. Od Mariny do Nesebru jezdí po půlhodinách vodní taxi, které stojí 15 leva za dospělou osobu a jedná se o velmi příjemný a odlišný  způsob dopravy.

Historie:

Osadu na místě dnešního města založili ve 2.století Thrákové a Řekové pod názvem  Larissa.  Název Sveti Vlas osada získala ve 14.století, kdy byla pojmenována podle blízkého kláštera, který však vyhořel po pirátských útocích. Status města získala až od roku 2006. 

Atmosféra:

Atmosféra a celkový vzhled letoviska Sveti Vlas je příjemnější a komornější než v případě nedalekého Slunečního pobřeží. Možná je to tím, jak hory rychle stoupají, což velikost městečka příjemně omezuje. Pláže ve Svetém vlasu jsou téměř prázdné. Poloha střediska mezi horami a mořem činí jeho klima vhodné pro léčbu dýchacích onemocnění. Pláž je přibližně 1 km dlouhá. Z městečka Sveti Vlas se dají podnikat krásné procházky do zalesněného pohoří.

Hoteli:

V Svetim Vlasu jsou recenzované tyto hotely: Iris, Penzion Pirevi, Peshev, Santorini, Venera. Zobrazit české recenze hotelů v Svetim Vlasu.


Rychlé vyhledávání:Lokalita:

Vybrat město nebo část obce:

Část obce nebo název komplexu:
Druh nemovitosti:

EUR

EUR

Prodej Nájem
Rozšířené hledání